Azercell Telekom öz abunəçiləri üçün yeni tarif və xidmət paketləri hazırlayır
Azərbayjanın mobil rabitə bazarı özünün fəal inkişaf dövrünü yaşayır. Əhalinin böyük əksəriyyəti isə «Azerjell Telekom» Birgə Müəssisəsinin mobil rabitə xidmətlərindən istifadə edir. «Azerjell Telekom»un baş müdiri A. Halim Ateş şirkətin 10 illik fəaliyyətinin yekunları və gələjək planlarını bizimlə bölüşüb.
- Azərbayjanın mobil rabitə bazarında “Azerjell Telekom” BM hansı paya malikdir?
- 10 ildir ki, “Azerjell” Azərbayjanın mobil rabitə bazarında fəaliyyət göstərir. Şirkətimiz ölkə vətəndaşlarının, buraya sərmayə yatıran iş adamlarının fasiləsiz, keyfiyyətli rabitəyə olan ehtiyajını təmin etmək missiyasını öz üzərinə götürüb. Tam qətiyyətlə deyə bilərəm ki, bu gün Azərbayjanın rabitə bazarı ən dinamik inkişaf mərhələsini keçir. Mobil rabitə istifadəçilərinin əhalinin sayına olan nisbətinə görə Azərbayjan MDB ölkələri arasında birinji yerdədir. Belə bir məsuliyyətli dövrdə “Azerjell”in 76%-lik payla birinjiliyi əldə saxlamasından qürur duyuram.
- Məlumdur ki, mobil rabitə kimi xidmətlərin göstərilməsi ilə məşğul olan istənilən şirkətin ixtiyarında kifayət qədər güjlü radiobaza stansiyaları olmalıdır. Bu istiqamətdə şirkətin gələjək planları barədə eşitmək istərdik...
- Şirkətimiz daim artan abonentlərini keyfiyyətli rabitə ilə təmin etmək üçün stansiyalarının sayını durmadan artırır. Belə ki, 2006-jı ilin yanvar-iyun aylarında ölkənin müxtəlif bölgələrində 91 stansiya quraşdırılıb ki, onların da əksəriyyəti regionların payına düşür. Bu, “Azerjell Telekom” BM-in regionlarda yaşayan abonentlərinə yalnız paytaxtla deyil, dünyanın istənilən nöqtəsi ilə fasiləsiz və dayanıqlı rabitə əlaqəsində olmağa imkan verir. Qeyd edim ki, ilin sonuna kimi daha 289 stansiyanın quraşdırılması planlaşdırılır.
Bu avadanlıqları quraşdırarkən biz həm təbiətə, həm də insan sağlamlığına diqqət və qayğı ilə yanaşırıq. Xüsusilə vurğulamaq lazımdır ki, “Azerjell Telekom” BM şəbəkəsinin ətraf mühit və sosial sahəyə təsirini qiymətləndirən ilk və yeganə mobil rabitə şirkətidir.
- Beynəlxalq əlaqələrin inkişafı barədə danışın. Məlum olduğu kimi, bu gün “Azerjell Telekom” BM-in abonentləri dünyanın əksər ölkələrində danışıqlar aparmaq imkanına malikdirlər…
- Beynəlxalq mobil rabitə biznesində operatorun etibarlı rouminq partnyorlarının sırasının genişliyi, onun əhatə dairəsinin hüdudsuz olduğunun göstərijisidir. Bu isə həm şirkətə, həm də onun məxsus olduğu ölkəyə əlavə nüfuz qazandırır. 2006-jı ilin birinji yarısına olan məlumata görə, “Azerjell Telekom” BM dünyanın 125 ölkəsinin 273 şəbəkə operatoru ilə beynəlxalq mobil rouminq müqaviləsinə sahibdir. Bundan başqa, abonentlərimiz 24 ölkənin 39 şəbəkə operatoru ilə GPRS rouminq xidmətindən istifadə edə bilər. Bugünün özündə də rouminq partnyorlarımızın sayını artırmaqda davam edirik.
- Azərbayjanın mobil rabitə bazarına “Azerjell Telekom” BM tərəfindən qoyulan investisiyaların həjmi nə qədərdir? Yaxın gələjəkdə bu məqsədlərə nə qədər vəsaitin yönəldilməsi planlaşdırılıb?
- Ölkənin rabitə sektorunun inkişaf etməsində “Azerjell Telekom”un investisiya proqramının rolu danılmazdır. 2006-jı ilin 6 ayı ərzində biz Azərbayjanda rabitənin inkişafına 90 milyon 410 min ABŞ dolları həjmində sərmayə yatırmışıq. 9,5 illik fəaliyyətimiz dövründə isə həmin məqsədlərə 495 milyon 108 min 929 ABŞ dolları həjmində investisiya yönəlib. Bu ilin sonuna kimi Azərbayjanda telekommunikasiyanın inkişafına 142 milyon 183 min ABŞ dolları sərmayə qoymağı planlaşdırırıq.
- Hər il “Azerjell Telekom” BM ölkənin dövlət büdjəsinə vergi şəklində nə qədər vəsait köçürür? 2006-jı ilin 6 ayı ərzində dövlət büdjəsinə ümumi ödəniş nə qədər olub?
- “Azerjell” Azərbayjanın qeyri-neft sektoruna aid şirkətlər arasında ən böyük vergi ödəyijisidir. 2006-jı ilin 6 ayı ərzində dövlət büdjəsinə 40 milyon 548 min 727 ABŞ dolları məbləğində vergi ödəmişik. 9,5 illik fəaliyyətimiz ərzində isə ödənilən verginin ümumi həjmi 270 milyon 708 min 319 ABŞ dolları təşkil edib.
- Məlumdur ki, «Azerjell Telekom» BM sistematik olaraq yeni tarif paketi və xidmətlər tətbiq edir. Şirkət bu istiqamətdə hansı planlara malikdir?
- 1996-jı il dekabrın 15-də abunəlik sistemi üzrə fəaliyyətə başlayan “Azerjell Telekom”, hər zaman Azərbayjanın mobil rabitə bazarına yeniliklər gətirir. Bu gün şirkətimizin 4 jür tarif paketi mövjuddur. 1998-ji ildə istifadəyə verilən “SimSim” tarif paketinin indi minlərlə istifadəçisi var. Dinamikliyi sevən abonentlərə 2005-ji ildə yeni - “GənjSim” tarif paketi təqdim olundu. Bu sahədə ən son yeniliklərdən biri - “BizdənBizə” güzəştli tarif paketidir. Fakturalı xətt abonentlərimiz üçün isə maraqlı və sərfəli bir tarif paketi - “Optimist”i istifadəyə vermişik. Bu paketin digərlərindən fərqi ondan ibarətdir ki, burada danışıq qiymətləri onun həjmindən asılıdır. Başqa sözlə desək, ən çox danışan abonentin 1 dəqiqəlik danışığına tətbiq olunan tarif, ən az danışan abonentə tətbiq olunan tarifdən, təqribən, iki dəfə aşağıdır. İndi hər bir “Azerjell Telekom” abonenti öz zövqünə və istəyinə əsasən, daha rahat və daha sərfəli saydığı tarif paketinə asanlıqla qoşula bilər.
Xidmətlərə gəldikdə, “Azerjell” özünün müxtəlif və ölkəmizdə analoqu olmayan ən müasir xidmətləri tətbiq etmək prinsipinə həmişə sadiq qalır. Yenilikləri ilə abonentlərini sevindirməyə çalışan şirkətimiz, 25 yanvar 2006-jı il tarixində yeni bir xidmət növünü onların istifadəsinə verdi. Həm fakturalı xətt, həm də “SimSim”, “GənjSim” və “BizdənBizə” abonentlərinə təqdim olunan bu unikal xidmət “DostJELL” adlanır. “DostJELL” xidməti bütün «Azerjell» abonentlərinə gün ərzində 3 dəfə bir-birindən zənginin ödənilməsini istəməyə imkan verir!
14 mart 2006-ji il tarixində “ZənglərimJELL” xidmətini istifadəyə vermişik. Bu xidmət “SimSim”, “GənjSim” və “BizdənBizə” abonentlərinə son 15 və ya 30 gün ərzində edilən zənglər, eləjə də göndərilən mesaclar haqqında məlumat almağa imkan verir.
Daha bir xidmətimizi 8 iyun 2006-ji il tarixindən etibarən, «Azerjell» fakturalı xətt və “SimSim”, “GənjSim”, “Bizdən Bizə” abonentlərimizin istifadəsinə vermişik. “PayJELL” adlanan bu xidmət vasitəsilə adları yuxarıda qeyd olunan abonent qrupları öz balanslarından müəyyən sayda konturları digər SimSim/GənjSim/Bizdən Bizə abonentlərinin hesablarına köçürə bilərlər.
“Azerjell”in xüsusi önəm verdiyi abonent qruplarından biri isə korporativ müştərilərdir. Onların mobil rabitədən istifadəsini yaxşılaşdırmaq, korporativ abonentlərimizlə əlaqəni daha da möhkəmləndirmək üçün şirkətimiz bir sıra xidmətlər təqdim edir. 14 fevral 2006-jı il tarixində “ŞirkətimJELL” adlanan yeni xidmət istifadəyə verdik. Bu xidmət Azerjell Korporativ Fakturalı Xətt abonentlərinə şirkət mobil telefonlarından güzəştli tariflərlə zəng etmək imkanı verir. Korporativ abonentlərimizin izahlı fakturalarını rahat əldə etmələri üçün isə “WebİzahJELL” xidmətini onların istifadəsinə vermişik.
Əlbəttə, gələjəkdə də yeni tarif paketləri və xidmətlərimizin olması gözlənilir. Amma bu barədə vaxtı gələndə və daha ətraflı məlumat alajaqsınız.
- “Azerjell Telekom”un fəaliyyətinin onilliyinə həsr olunmuş uduş kampaniyası barədə məlumat verməyinizi istərdik.
“Azerjell Telekom” BM-in fəaliyyətə başlamasının onilliyi münasibətilə Azərbayjanda analoqu olmayan möhtəşəm bir uduş kampaniyasına imza atdıq! “10 il kampaniyası” adlanan bu nəhəng layihə 10 nəfər “Azerjell” abonentinə, sadəjə, balansını artırmaqla ikiotaqlı mənzil qazanmaq şansı verir. İkiotaqlı mənzilləri, 5 danışıq kartının üzərindəki hədiyyə pənjərəsində AZERJELL, SİMSİM, GƏNJSİM, BİZDƏNBİZƏ və “10 İL” yazılarını tapıb, “Azerjell Telekom” BM-in Tbilisi prospekti, 61A ünvanda yerləşən baş ofisinə, 15 fevral 2007-ji il tarixinə kimi təqdim edən 10 nəfər abonent ala biləjək. Xoşbəxt 3 qalib artıq məlumdur. Bu yaxınlarda ixtisasja curnalist olan, Bakı sakini Zəminə Ələkbərova kartları toplayaraq ofisimizə gəldi və biz də ona qazandığı mənzili hədiyyə etdik.
Mənzildən başqa, “10 il kampaniyası” artıq 250 000-ə yaxın abonentə milyonlarla kontur və danışıq vaxtı qazandırıb. Kampaniyada 20, 40, 100 və 200 manatlıq xüsusi ödəmə kartları və 2, 10, 20 və 40 manatlıq xüsusi “SimSim” danışıq kartları iştirak edir.
- “Azerjell Telekom” BM-in son dövrlərdəki sosial və xeyriyyə proqramları, eləjə də təşkilati dəstəyi və sponsorluğu barədə eşitmək istərdik.
- “Azerjell Telekom” BM artıq 10-ju ildir ki, ölkənin ijtimai həyatında fəal iştirak edir. Müasir dünyada önjül şirkətlərə imij və hörmət qazandıran əsas üstünlüklərdən biri də onların idmandan mədəniyyət və injəsənətədək, təhsildən-səhiyyəyədək, ekologiyadan-iqtisadiyyatadək müxtəlif aspektləri özündə ehtiva edən sosial məsuliyyətə verdikləri dəyərdir.
Azərbayjanın telekommunikasiya məkanının lideri “Azerjell Telekom” Birgə Müəssisəsi yarandığı gündən sosial məsuliyyətini dərk edir və əhalinin aztəminatlı, qayğıya ehtiyajı olan təbəqələrini diqqət mərkəzində saxlayır. Bu ənənənin davamı olaraq, şirkətimiz Bərdədəki “Türk Qızıl Ay”, “Ərəb 1”, “Ərəb 2” çadır-düşər-gələrində, eləjə də Ağjabədi və Ağdamda məskunlaşan 3500-dən çox məjburi köçkün ailəsinə Novruz Bayramı münasibətilə ərzaq yardımı paylayıb.
Sosial sərmayələr çərçivəsində 2006-jı ildə də uşaq evləri və internat-məktəblərinə yardımlar etmiş və xeyriyyə aksiyaları keçirmişik. Şirkətimiz üçün bu yönümlü tədbirlər həmişə prioritet məsələlərdən olub.
“Azerjell” öz fəaliyyəti dövründə Azərbayjanda elm, mədəniyyət və idman sahəsinə də xüsusi qayğı ilə yanaşıb. Elm ojaqlarının maddi-texniki bazasının inkişaf etdirilməsində, gənj mütəxəssislərin dəstəklənməsində və mədəni irsimizin qorunmasında yaxından iştirak edib. Mart ayında “Azerjell”in bir qrup nümayəndəsi Dövlət Neft Akademiyasının müəllim-tələbə heyəti ilə görüşüb, təhsil ojağına 25 ədəd kompüter dəsti hədiyyə edib.
May ayında korporativ abonentlərimiz arasında yeni futbol turnirinə start verdik. Mini-futbol turnirini keçirməkdə “Azerjell”in məqsədi şirkətlər arasında dostluq əlaqələrini möhkəmləndirmək, korporativ abonentlerin asudə vaxtlarını səmərəli keçirməsinə yardım etmək, onların sağlamlığını qorumaq və Azərbayjanda futbolu inkişaf etdirmək idi.
Şirkətimiz Azərbayjan mədəniyyətinin inkişafı və qorunması sahəsində də önəmli bir addım atıb. Dahi bəstəkarımız Qara Qarayevin şəxsi royalının Azərbayjan mədəniyyətinə qaytarılmasına nail olaraq, royalı Milli Konservatoriyaya hədiyyə edib.
Bundan başqa, artıq iki ildir, “Bakı Jaz Festivalı“ layihəsinin sponsoru oluruq. İyunun 27-də Heydər Əliyev adına Sarayda “Azerjell Telekom”un baş sponsorluğu ilə yüksək peşəkar səviyyəsi ilə seçilən, səkkiz dəfə “Grammy” mükafatına layiq görülmüş dünyaşöhrətli Herbie Hanjok Quintetin (ABŞ) çıxışını təşkil etdik.
Bu ilin birinji yarısında şirkətimizin həyata keçirdiyi layihələrdən biri də yerli müğənnilərlə yanaşı, Türkiyə estradasının sevilən ifaçısı Mustafa Sandalın konsertinin Dənizkənarı Milli Parkda təşkili oldu. “GənjSim” layihəsinin birilliyinə həsr olunan bu möhtəşəm konsertdə minlərlə insan iştirak etdi.
“Azerjell Telekom” BM-in 10 yaşının tamam olduğu bu ildə müxtəlif maraqlı və təkrarolunmaz layihələr həyata keçirmək, müasir və yüksəkkeyfiyyətli xidmətlər təqdim etməklə abonentlərimizi sevindirməyə çalışajağıq!

СП Azercell Telekom готовит новые тарифы и пакеты услуг для своих абонентов
Рынок мобильной связи в Азербайджане переживает эпоху активного развития. При этом большая часть населения пользуется услугами совместного предприятия (СП) Azercell Telekom. C итогами 10-летней деятельности и планами компании на будущее с нами поделился генеральный директор Azercell Telekom А.Халим Атеш.
- Халим бей, какова нынешняя доля СП Azercell Telekom на рынке мобильной связи?
- Уже 10 лет, как Azercell Telekom действует на рынке мобильной связи в Азербайджане. Наша фирма взяла на себя миссию по обеспечению непрерывной, качественной мобильной связью граждан этой страны, вложивших сюда инвестиции представителей бизнеса. С полной уверенностью могу сказать, что сейчас рынок мобильной связи Азербайджана переживает период наиболее динамичного развития. По соотношению числа пользователей мобильной связи к численности населения Азербайджан занимает первое место среди стран СНГ. Я горд тем, что в такой ответственный момент Azercell удерживает пальму первенства с долей в 76%.
- Известно, что любая фирма, занимающаяся оказанием услуг типа мобильной связи, должна иметь в своем распоряжении мощные базовые радиостанции. Хотелось бы узнать о дальнейших планах вашей фирмы в этом направлении.
- Наша фирма постоянно увеличивает число подобных станций с целью обеспечения непрерывно растущего числа абонентов качественной связью. Так, только за январь-июнь 2006 года в различных регионах страны смонтирована 91 станция. Это позволяет абонентам Azercell Telekom поддерживать связь с любой точкой земли не только из столицы, но и из регионов страны. До конца года планируем смонтировать еще 289 станций.
При монтаже подобного оборудования мы стараемся проявлять всяческую заботу и о людях, и о природе. Хочу особо подчеркнуть, что СП Azercell Telekom является первым и единственным оператором мобильной связи, занимающимся оценкой воздействия своей сети на окружающую среду и социальную сферу.
- Расскажите, пожалуйста, о развитии международных связей. Как известно, в данный момент абоненты СП Azercell Telekom  имеют возможность  поддерживать связь с большинством стран мира...
- В международном бизнесе мобильной связи перечень надежных роуминговых партнеров является показателем широких возможностей оператора. А это повышает авторитет и фирмы, и страны, к которой она принадлежит. Согласно сведениям, на вторую половину 2006 года СП Azercell Telekom имеет договоры на международный роуминг с 273 сетевыми операторами из 125 стран. Кроме того, наши абоненты могут пользоваться GPRS роуминговой услугой 39 сетевых операторов из 24 стран. И сегодня мы продолжаем наращивать число наших партнеров по роумингу.
- Каков объем инвестиций, вложенных СП Azercell Telekom в рынок мобильной связи Азербайджана? Сколько средств планируете направить на эти цели в ближайшем будущем?
- Роль СП Azercell Telekom в развитии сектора связи в Азербайджане неоспорима. За 6 месяцев 2006 года мы вложили в развитие связи в Азербайджане $90 млн. 410 тысяч. В целом же за 9,5 лет нашей деятельности на эти цели было выделено $495 млн. 108 тыс. 929. До конца года планируем вложить в развитие телекоммуникаций в Азербайджане $142 млн. 183 тыс.
- Какую сумму в виде налогов перечисляет каждый год СП Azercell Telekom в бюджет страны? Какова была сумма перечислений в бюджет за 6 месяцев 2006 года?
- Azercell является самым крупным налогоплательщиком ненефтяного сектора Азербайджана. За 6 месяцев 2006 года сумма перечисленных в государственный бюджет налогов составила $40 млн. 548 тыс. 727. А за 9,5 лет деятельности мы выплатили налогов на общую сумму $270 млн. 708 тыс. 319.
- Известно, что СП Azercell Telekom систематически применяет новые пакеты тарифов и услуг. Каковы планы на будущее в данном направлении?
- Начав свою деятельность 15 декабря 1996 года по абонентской системе, СП Azercell Telekom постоянно привносит новшества на рынок мобильный связи в Азербайджане. В данный момент мы предлагаем 4 пакета тарифов и услуг. У пакета SimSim, предложенного абонентам в 1998 году, сейчас десятки тысяч пользователей, а абонентам, более склонным к динамике, мы предложили в 2005 году тарифный пакет GяncSim. Последнее новшество - льготный пакет Bizdяn вizя. А абонентам фактурной линии предоставлен новый более выгодный пакет Optimist. Отличие данного пакета от других состоит в том, что здесь цена за 1 минуту меняется в зависимости от объема разговоров абонента: чем больше говоришь, тем меньше платишь. Разница может составить почти 50%. Сейчас каждый абонент Azercell Telekom легко может выбрать пакет, который ему наиболее удобен и наиболее соответствует его возможностям.
Azercell всегда верна принципу применения разнообразных и новейших, не имеющих аналогов в нашей стране услуг. Стремясь обрадовать своих абонентов, 25 января 2006 года фирма предоставила и абонентам фактурной линии, и абонентам  SimSim, GяncSim и Bizdяn вizя новую услугу под названием DostCELL, которая предоставляет всем абонентам Azercell в течение дня 3 раза обращаться к другому абоненту с просьбой оплатить разговор.
14 марта 2006 года мы начали эксплуатацию услуги Zяnglяrim-CELL, которая позволяет абонентам  SimSim, GяncSim и Bizdяn вizя получить информацию о звонках за последние 15 или 30 дней, а также о посланных сообщениях.
Еще одним новшеством явилась услуга PayCELL, которая представлена абонентам фактурной линии, SimSim, GяncSim и Bizdяn вizя с 8 июня 2006 года. Эта услуга позволяет абонентам упомянутых пакетов перечислить определенное количество контуров на счет другого абонента SimSim, GяncSim или Bizdяn вizя.
Azercell придает особое значение обслуживанию корпоративных клиентов. С целью повышения качества их обслуживания, укрепления связей с корпоративными клиентами наша фирма предлагает им ряд услуг. Среди них услуга SirkяtimCELL, которая была предоставлена клиентам 14 февраля 2006 года. Эта услуга предоставляет абонентам корпоративной фактурной линии Azercell звонить с мобильных телефонов корпорации по льготным тарифам. А для того, чтобы они не испытывали неудобств при необходимости получить разъяснения, мы предоставили в их распоряжение службу WebIzahCELL.
Конечно, мы планируем и в будущем предоставлять нашим клиентам новые тарифы и пакеты. Всестороннюю информацию о них вы получите, когда настанет пора говорить об этом.
- Хотелось бы получить информацию о призовой кампании, посвященной 10-летию деятельности Azercell Telekom.
- В связи с 10-летием деятельности СП Azercell Telekom мы запустили не имеющую в Азербайджане аналогов призовую кампанию! Этот невиданный проект предоставляет абонентам Azercell шанс стать владельцем одной из 10 двухкомнатных квартир. Для этого надо только собрать карточки, на которых имеются надписи  AZERCELL, SIMSIM, GЯNCSIM, BIZDЯN BIZЯ и 10 IL, и предоставить их до 15 февраля 2007 года в головной офис Azercell Telekom по адресу: Тбилисский проспект, 61а. Уже известны 3 счастливчика. Недавно ваша коллега - журналистка по образованию Замина Алекберова собрала указанные карточки, пришла в наш офис и мы вручили ей ключи от выигранной квартиры.
Кроме квартир в кампании разыгрывается множество других призов - специальные платежные карты на 20, 40, 100 и 200 манатов. При их помощи уже более 250 тысяч абонентов получили дополнительно миллионы контуров и время для разговоров.
- Расскажите, пожалуйста, о социальных и благотворительных программах, в которых за последнее время приняло участие СП Azercell Telekom, а также об организационной поддержке и спонсорской деятельности вашей фирмы.
- На протяжении всего периода своего существования СП Azercell Telekom принимало самое активное участие в общественной жизни страны. Одной из основных особенностей имиджа ведущих фирм современного мира, повышающих их авторитет, является внимание, которое они уделяют различным сторонам социальной жизни - культуре, просвещению, искусству, спорту, здравоохранению, экологии, экономике и т.д.
Лидер в области телекоммуникаций в Азербайджане, СП Azercell Telekom с первого дня основания осознает свою социальную ответственность, постоянно держит в центре внимания нуждающиеся в заботе неимущие слои населения. В продолжение данной традиции наше предприятие передало проживающим в палаточных лагерях "Тюрк гызыл ай", "Араб-1", "Араб-2" на территории Бардинского района, а также в Агдамском и Агджабединском районах 3500 семьям вынужденных переселенцев продукты к Новруз байрамы.
В рамках мероприятий по социальной поддержке в 2006 году мы осуществили акции по оказанию помощи детским домам и интернатам. Эти вопросы всегда были и остаются приоритетными для нашего предприятия.
В течение всего периода своей деятельности в Азербайджане СП Azercell Telekom проявляло заботу о просвещении, культуре и спорте, принимая непосредственное участие в развитии материально-технической базы научных учреждений, поддерживая молодых специалистов и содействуя защите национальной культуры. В марте группа представителей Azercell провела встречу с преподавателями и студентами Государственной нефтяной академии, на которой этому учебному заведению были переданы в дар 25 комплектов компьютеров.
В мае был организован новый футбольный турнир среди корпоративных абонентов Azercell Telekom, целью которого являлось не только развитие футбола в Азербайджане, но и укрепление дружеских отношений между фирмами, оказание содействия в защите здоровья их сотрудников, а также в рациональном проведении свободного времени.
СП Azercell Telekom внесло весомый вклад в развитие и защиту культурного наследия Азербайджана - добилось возвращения в страну личного рояля выдающегося азербайджанского композитора Кара Караева и  передало его в дар Национальной консерватории.
Кроме того, уже 2 года СП Azercell Telekom выступает в качестве спонсора Бакинского джаз-фестиваля. 27 июня во Дворце им. Гейдара Алиева состоялся организованный нами концерт Херби Хенкока Гуинтета - выдающегося мастера джазовой музыки с мировым именем, обладателя 8 премий Grammy.
Еще одним проектом, осуществленным нашим предприятием в первой половине этого года, стал посвященный первой годовщине проекта GяncSim грандиозный концерт с участием  отечественных певцов, а также звезды турецкой эстрады, всеми любимого Мустафы Сандала. На концерте присутствовали десятки тысяч любителей музыки.
В год 10-летия СП Azercell Telekom  мы приложим все усилия для осуществления разнообразных и неповторимых проектов, постараемся порадовать наших абонентов новыми современными и высококачественными услугами.