AZƏRBAYCANLI DÜNYANI FƏTH EDİR
Britaniyalı şou-direktor Piter Berd tərəfindən Emin Ağalarov üçün düşünülmüş və layihələndirilmiş yeni şou proqramının ilk tamaşaçıları Bakı sakinləri oldular. Uğurlu musiqiçi və iş adamının növbəti konserti dekabrın 22-də Heydər Əliyev Sarayında keçirildi. İndiki şouya Emin bir neçə ay qabaq hazırlaşmağa başlayıb. Xoreoqrafla, vokal pedaqoqu ilə, quruluşçu rejissor və musiqiçilərlə gərgin məşqlərin nəticələrini artıq Bakıda qiymətləndirməyi bacardılar və dünyanın çox ölkəsində də sözsüz ki, qiymətləndirəcəklər. Gələn il bu konsert proqramı ilə musiqiçinin dünya turnesi başlayacaq və bu, Rusiyanı, Böyük Britaniyanı, Almaniyanı, Türkiyəni, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərini və ABŞ-ı əhatə edəcək.
Kompozisiyaları bu il Britaniya, Almaniya və Rusiya çatlarında liderlik edən tanınmış müğənni tamamilə yeni şou - rəngbərəng işıq həlləri, altı iri monitordan ibarət videosıra, mahnıların orijinal aranjmanını nümayiş etdirdi. Burada istedadlı musiqiçinin həm yeni kompozisiyaları, həm də köhnə hitləri təqdim edildi. Müğənni yeni repertuarının böyük bölümünü sonqraytinq üzrə dünya nəhəngləri - Enrike İqlesiasın hitlərinin yarıdan çoxunun müəllifi Pol Beri, Ceymi Skott, Ueyn Hektor ilə əməkdaşlıqda yaradıb. Diskə prodüserliyi Lara Fabian, Enrike İqlesias, Ceyms Morrison, Şer və başqa dünya ulduzları ilə əməkdaşlıqdan məşhurlaşan Brayan Roullinq olub. Yeni mahnılarından biri "Just for one night" artıq "Love Radio" və "Dfm"in dinləyicilərinin sevimlisinə çevrilə bilib, amma Emin öz köhnə hitlərindən bəzilərini də, məsələn, beş il əvvəl yazıb ifa etdiyi ilk mahnısı "Still" kompozisiyasını da səsləndirdi.
Yada salaq ki, bu ilin sentyabr ayında Emin Avropanın ən iri səsyazma leybllərindən olan "EMIMusicGermany" ilə "Won-der" albomunun Qərbi Avropa ölkələrində relizi və distrübasiyası üzrə beşillik saziş bağlayıb. Hazırda "Wonder" albomu bütün ölkələrin ərazisində yayılır, yalnız Böyük Britaniya və İrlandiya istisnadır, orada disk müstəqil "SaffronMusicLtd" leybli tərəfindən yazılıb və buraxılıb.
Saziş, həmçinin, Eminin sonrakı iki albomunun da öz məhsullarını dünyanın 50 ölkəsində satan EMI ilə əməkdaşlıqda buraxılmasını və yayılmasını nəzərdə tutur. Bu, "Universal Music Group", "Sony Music Entertainment" və "Warner"lə birlikdə dünyanın ən iri səsyazma şirkətlərindəndir. 1 mln.-dan artıq kompozisiyanın hüququ şirkətə məxsusdur. "EMI"nin tərəfdaşları sırasına dünya musiqi sənayesinin liderləri - Elvis Presli, "The Beatles", Kayli Minouq, Robbi Uilyams, "Roxette", Ketti Perri, Devid Qetta daxildir.
Heydər Əliyev Sarayındakı konsertdə musiqiçinin 97 yaşlı nənəsi, atası Araz Ağalarov və həyat yoldaşı Leyla Əliyeva da iştirak edirdi. Müğənni XX əsrin məşhur şlyageri, "Ruh" filmindən tanınan "Unchained Melody"ni gözəl Leylaya həsr etdi. Emin tamaşaçılarla çox həvəslə və uzun-uzadı ünsiyyət qurdu. Dözümlə avtoqraflar verdi və çiçəkləri qəbul etdi, konsertdən sonra isə öz fan-klubundan olan uşaqlarla fotoşəkil çəkdirməyə də xeyli vaxt sərf elədi.
Artıq oturuşmuş ənənəyə görə, məşhur "My Way" səsləndi və Eminin dediyi kimi, yenə də Müslüm Maqomayevə həsr olunurdu, izləyicilər Müslümün ifa etdiyi "Göy əbədiyyət" kompozisiyasını ekranda gördülər və dinlədilər. Bunlar axşamın ən həyəcanverici dəqiqələrindən idi: Müslüm Maqomayev Eminin müəllimlərindən və ustadlarından biri olub.
"Avroviziya-2012" yarışının qalibləri Eldar Qasımov və Nigar Camal axşamın xüsusi qonaqları oldular və öz məşhur hitlərini "Running Scared"i oxudular. Qeyd edək ki, Eminin Bakı konserti həmişəki kimi xeyriyyə məqsədli idi - biletlərin satışından yığılmış vəsaitlər Nardaran qəsəbəsindəki 130 saylı məktəbin yenidənqurma işlərini başa çatdırmağa imkan verəcək.

AN AZERBAIJANI CONQUERS THE WORLD
Bakuvians became the first spectators of Emin Agalarov's new show programme, which was invented and developed by the British show director Peter Bird. The concert of the musician and successful businessman was held at the Heydar Aliyev Palace on 22 December. Emin began preparations for the current show several months ago. Rehearsals with the choreographer, vocal teacher, production director and musicians - the results of this hard work have already been assessed in Baku and have yet to be assessed in many countries around the world. Next year, this concert programme will mark the beginning of the musician's world tour, which will take place in Russia, UK, Germany, Turkey, UAE and USA.
The well-known musician, whose compositions topped the British, German and Russian charts this year, introduced a completely new show - beautiful lighting solutions, a video from six large monitors and original arrangements of songs. The talented musician's new songs and old hits were performed here. The singer composed most of his new repertoire in collaboration with global song-writing giants such Paul Barry, the author of a good half of Enrique Iglesias' hits, Jamie Scott, Wayne Hector and others. The producer of the disc was Brian Rowling, who is known for his work with Lara Fabian, Enrique Iglesias, James Morrison, Cher and many other international stars. Apart from the new songs, one of which "Just for one night" is already loved by the audience and Love Radio and Dfm, Emin performed some of his old hits such as the composition "Still" - the first song composed and performed by singer five years ago.
In September this year, Emin signed a five-year contract with one of Europe's largest record companies EMIMusicGermany to release and distribute the album "Wonder" in Western Europe. "Wonder" is now being distributed in all countries except for Britain and Ireland, where the disc was recorded and released by the independent record company SaffronMusicLtd. The contract also provides for the release and distribution of Emin's two subsequent albums in collaboration with EMI, a company which sells its products in 50 countries. It is one of the biggest record companies in the world along with Universal Music Group, Sony Music Entertainment and Warner. The company owns the rights to more than 1 million songs. EMI's partners are leaders of the world music industry: Elvis Presley, The Beatles, Kylie Minogue, Robbie Williams, Roxette, Katy Perry and David Guetta.
The concert at the Heydar Aliyev Palace was attended by the musician's 97-year-old grandmother, his father Araz Agalarov and wife Leyla Aliyeva. The singer dedicated the famous hit of the twentieth century "Unchained Melody", known from the film "Ghost", to his beautiful wife Leyla. Emin spoke to the audience a lot and with pleasure. He patiently signed autographs and took the flowers, and after the concert, he spent a long time taking pictures with guys from his fan club. By tradition, the legendary "My Way" was sung - and, again, as announced by Emin, it was dedicated to Muslim Magomayev, whose song "Blue Eternity" the viewers saw and heard from the screen. And perhaps, it was the most touching moment of the evening: Muslim Magomedovich was one of the teachers and mentors of Emin.
Special guests of the evening were the Eurovision-2011 winners Eldar Qasimov and Nigar Camal, who performed their famous hit "Running Scared". It should be noted that Emin's Baku concert, as always, was a charity event - the proceeds from ticket sales will make it possible to complete the reconstruction of school № 130 in Nardaran.